Haber

Başkan Altay: “Konyalılar olarak Hatay’da özveriyle çalışıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, asrın felaketinin yaralarını sarmak için Hatay’da deprem bölgesinde arama kurtarma ve uyum çalışmalarına ilk günden itibaren destek veriyor. Konya’nın depremden sonra kendi bölgesinde ilk sıcak ekmeği ürettiğini belirten Önder Altay, “Şu an itibariyle 25 bin ekmeğimiz vatandaşımızın beğenisine sunuluyor.

Mobil mutfaklarımız hizmet vermektedir. Konyalılar olarak sanayicilerimize, iş adamlarımıza, belediyelerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza sıcak yemek ve erzak dağıtmak için özenle çalışıyoruz. Konya halkına canı gönülden teşekkür ediyorum.”

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin ardından hızla ulaştığı Hatay’da arama kurtarma, yardım, destek ve uyum çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan Hatay’da yaşanan yıkıcı depremlerin ardından ilk günden itibaren çalışmalara katılan Önder Altay, Konyalılar olarak Hatay’da çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek; Konya olarak belediyeler, odalar, sivil toplum kuruluşları ve sanayiciler bir bütün olarak destek konumunda olduklarını söyledi.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde Konyalı bir firmanın kurdukları fırınla ​​depremin ardından bölgelerinde ilk kez sıcak ekmek ürettiklerini kaydeden Lider Altay, “Ekmek ihtiyacını buradan karşılıyoruz. bir kaç gün için. Şu an itibariyle 25 bin ekmek vatandaşımızın beğenisine sunuluyor. Hayırsever iş adamımızın Konya’dan gönderdiği ekibimiz çorba üretiyor. Antakya merkezin birçok yerinde gerek sanayicilerimiz, gerek iş insanlarımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız sıcak yemek ve erzak dağıtımı konusunda yoğun bir çalışma içerisindeler. Büyükşehir Belediyemizin portatif mutfak takımları, bölgenin gündelikçilerinin ve ekiplerin ayağına geliyor. Yaraları en kısa sürede saracağız. Tüm Hatay’a geçmiş olsun diyorum ve tüm Konya halkına teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

derbentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu