Haber

Gölcük’ten Deprem Bölgelerine 41 Adet Tır Yardım Malzemesi

Hayırseverlerin ortaklaşa hazırladığı 41 tır dolusu yardım, Gölcük Belediyesi ve Kızılay işbirliğiyle deprem bölgesine gönderildi.

Gölcük Belediyesi ve Kızılay Gölcük Şubesi işbirliğiyle başlatılan yardım kampanyası için deprem bölgesine gönderilen yardım tırlarının sayısı her geçen gün artıyor. Kampanyanın ilk gününden itibaren büyük fedakarlıklar yapan Gölcük halkı, getirdikleri giysi, yiyecek, temizlik ve barınma malzemelerini özenle paketleyerek tırlara yükledi. Depremin ardından belediye çalışanlarının ve gönüllülerin yoğun çalışmasıyla hayırseverlerin bağışladığı yardım malzemeleri tasnif edilerek toplam 41 tır deprem bölgelerine gönderildi.

HER GÜN 1500 KİŞİYE YEMEK DAĞILIYOR

Deprem bölgesinde bulunan Gölcük Belediyesi ekipleri; Enkaz kaldırma ve kurtarma çalışmalarına destek verilirken, sahra hastanesi ve çadırkent üssü güzelleştirme çalışmaları, çöp toplama, erzak ve sıcak yemek dağıtımı çalışmaları kesintisiz devam ediyor. Hatay’ın Defne ilçesinde arazide çalışmalarını sürdüren ekipler, Defne Sevsen Nevzat Şahin Ortaokulu’nun bahçesine kurdukları aşevi ile ilk günden itibaren 1500 kişiye sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor.

BAŞKAN SEZER’DEN VATANDAŞ VE İŞÇİLERİNE TEŞEKKÜRLER

Yardım ve deprem bölgesinde saha çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Yardım malzemelerinin deprem bölgesine ulaştırılmasını sağlayan yardımsever ve saygıdeğer hemşehrilerime ve tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. deprem bölgesinde sahada olan meslektaşlarım.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu