Haber

Kuzey Kore, başarısız girişimlerin ardından yeni uydu fırlatma rampasının fotoğraflarını yayınladı

Kuzey KoreMedya, uzaya bir askeri gözetleme uydusu yerleştirme girişimlerinin başarısız olmasının ardından bu hafta ülkenin yeni fırlatma rampasını yayınladı.

Görüntüler, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’un küçük kız kardeşi Kim Yo-jong’un uyduyu fırlatma çabalarının hız kesmeden devam edeceğini taahhüt eden resmi açıklamasıyla birlikte yayınlandı.

Kardeş Kim’den ABD’ye gangster benzetmesi

“Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin askeri keşif uydusunun yakında uzay yörüngesindeki görevine başlayacağı kesin”Kendileri gibi birçok füzeyi test eden diğer ülkelere bir şey söylenmediğini, ancak kendi testlerinin sürekli kınandığını hatırlatan Kim, “ABD, biz uzaya balonla uydu fırlatsak bile, bunu başaracağımızı söyleyebilen bir gangster grubu. yasa dışıdır ve tehditkardır.”

Kimsenin ABD’ye belli bir devletin egemenliğine müdahale etme yetkisi vermediğini ifade eden Kim, şöyle konuştu: Uluslararası toplumu ‘diplomasi kapısı’ ve ‘samimi müzakere’ masallarıyla kandırmaya çalışan ABD’yi bu vesileyle bir kez daha uyarmak istiyoruz.söz konusu.

Kim, ‘Pyongyang rejiminin sonu’, ‘sistemin sonu’ gibi sözler kullanan ABD ve müttefikleriyle diyalog peşinde koşmadıklarını belirterek, şöyle konuştu: Ülkemize yönelik düşmanca siyaseti sürdürmenin kendilerine hiçbir faydası olmayacağını ve Kuzey Kore ile karşı karşıya gelme arayışlarının ne kadar tehlikeli olduğunu anlamaları için daha agresif bir duruşla özgün mücadele tarzımızı sürdüreceğiz” dedi.ifadeleri kullandı.

https://twitter.com/WarMonitors/status/1664044539814854660

cumayeriajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu