Haber

Hamaney, Müslüman ülkelere İsrail’i boykot etme çağrısında bulundu

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Gazze Şeridi’ne yönelik baskınların durdurulmasını talep ederek, Müslüman ülkelere İsrail’e petrol ve gıda ihracatını durdurma çağrısında bulundu.

Hamaney, “Bu savaş, İsrail ile Gazze arasındaki bir savaş değildir. Bu, batıl ile hakikatin, kibirli güçler ile iman arasındaki bir savaştır. Emperyalizm dünyası bombalarla ve askeri baskılarla gelmiştir ama şunu bilmelisiniz ki, imanın gücü her şeyin üstesinden gelecektir.” Gazze halkı sabırlarıyla insanlığın vicdanını harekete geçiriyor.” Batılı ülkelerde, İngiltere’de, Fransa’da ve hatta ABD’nin eyaletlerinde insanlar büyük kalabalıklar halinde sokağa çıkıyor, İsrail ve ABD yönetimi aleyhine sloganlar atıyor. Dünyadaki itibarları zedelendi. Çok uzakta olmayan nihai zafer Filistinlilerin olacaktır. Müslüman dünyası “İslam dünyası, İslam’ın ve mazlum Filistinlilerin karşısında duranın ABD, Fransa ve İngiltere olduğunu unutmamalıdır. Müslüman dünyası bunun sadece Siyonist rejimle ilgili olmadığını anlamalı ve bu ülkeleri de dikkate almalıdır. Müslüman hükümetler, petrol ve Siyonist rejimin diğer temel ihtiyaçlarının olduğunu unutmamalı, Müslüman hükümetler bu suçların derhal durdurulması konusunda ısrarcı olmalı, Siyonist rejime petrol ihracatını engellemeli ve bu rejimle ekonomik işbirliğini sonlandırmalıdır. “Bu suçu kınamak için tüm uluslararası örgütlerde seslerini yükseltmeliler.” dedi.

İran daha önce İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırıları durdurmaması halinde çatışmaların artacağı konusunda uyarmıştı.

İran’ın desteklediği Yemenli Husiler dün İsrail’e balistik füzeler ve insansız hava araçlarıyla saldırdı.

haberseydisehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu