Haber

Tuğberk Tanrıvermiş, İtalya’da yılın en iyi genç teknik direktörü seçildi

Maurizio Maestrelli Ödülleri’nde Roma 18 Yaş Altı Futbol Takımı’nı çalıştıran genç teknik direktör Tuğberk Tanrıvermiş, yılın en iyi genç teknik direktörü seçildi.

İtalya’nın prestijli organizasyonlarından biri olan ve sportif başarı, profesyonellik ve fair play kriterleriyle belirlenen Maurizio Maestrelli Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.

Roma 18 Yaş Altı Takımı’nda başarılı bir sezon geçiren Tuğberk Tanrıvermiş, organizasyonda yılın en iyi genç teknik direktörü ödülüne layık görüldü. Ödülün verilmesinde takımın performansının yanı sıra Tanrıvemiş’in saha kenarındaki duruşunun da etkili olduğu kaydedildi.

İtalya 18 Yaş Altı Futbol Ligi A Grubu’nun bitimine 3 hafta kala liderliği ele geçiren Tugberk Tanrıvermiş’in takımı, şampiyonluk için B Kümesi lideriyle karşılaşacak.

2011 yılında Galatasaray’ın oyuncu takip departmanında başladığı futbol kariyerinde sarı-kırmızılı kulüpte farklı kategorilerde teknik direktörlük, A Grubu’nda teknik direktör yardımcılığı, Denizlispor ve Kayseri teknik ekiplerinde görev yaptı. Erciyesspor.

2018 yılında Roma 15 Yaş Altı Futbol Takımı’nın teknik direktörü olarak İtalya’ya giden 33 yaşındaki Tanrıvermiş, ilk sezonunda şampiyonluk yaşamıştı. Daha sonra Roma U-16 ve Spezia U-19 takımlarını çalıştıran Tuğberk Tanrıvermiş, bu sezon Roma U-18 takımının başına geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu